Nowy numer 21/2024 Archiwum

Źródło życia duchowego

Duch Święty w Ewangelii św. Jana.

Co to znaczy, że Bóg  odpuszcza grzechy?

Odpuszczenie grzechów daje zbawienie. W świetle Pisma Świętego nie ulega to wątpliwości. Zaraz na początku Biblii jest mowa o tym, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Przez całe wieki zastanawiano się nad sensem tych tajemniczych słów i dochodzono do bardzo różnych wniosków. Jedni mówili, że tym, dzięki czemu człowiek jest podobny do Boga, jest rozum. Inni twierdzili, że człowiek jest obrazem Boga przez swoją wolność. Jeszcze inni sądzili, że tym, co istotnie odróżnia nas od bytów niższych i upodabnia do Boga, jest miłość, wspaniały dar czynienia dobra. Mówiono też o nieśmiertelności oraz zdolności czynienia sobie ziemi poddaną. Wszystkie te wypowiedzi są tylko w części prawdziwe. Najdokładniej sens tych słów wyjaśnił Jezus. Stwierdził, że zostaliśmy powołani, aby być synami Bożymi, uczestnikami Bożej natury. Grzech nie tylko powstrzymał proces upodabniania się do Boga, ale zniekształcił a nawet zniszczył samo podobieństwo do Boga, jakie zostało w nas wszczepione przez stworzenie. Dlatego Chrystus ogłosił Dobrą Nowinę o odpuszczeniu grzechów. Światu, pogrążonemu jeszcze w ciemnościach grzechu, przekazał Radosną Nowinę o zbawieniu. Odpuszczenie grzechów zmienia naszą sytuację grzeszników i przywraca utracone podobieństwo do Boga. Dlatego Chrystus dał Kościołowi Ducha Świętego, by mógł odpuszczać grzechy. Żadna bowiem ludzka moc nie jest w stanie przywrócić nam utraconego obrazu Boga.

« 8 9 10 11 12 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl