Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wielkanocne Dzieło Caritas

49 tys. baranków z cukru trafiło do parafii diecezji tarnowskiej.

Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także 33 tys. świec paschalnych. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.

Baranki i świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej. 

– Prosimy, by z życzliwością przyjąć naszą akcje, by baranek Caritas znalazł się w koszyku, z którym pójdziemy poświęcić pokarmy w Wielką Sobotę. Niech przypomina, że i ja włączyłem się w to wielkie dzieło wspierania potrzebujących. Podobnie paschaliki – symbol Chrystusa zmartwychwstałego – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Ofiara składana przy tej okazji wynosi co najmniej 5 zł. Połowa pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część zasili fundusz, z którego Caritas pomaga chorym.

Z tych funduszy często dofinansowujemy drogie operacje. Każdego roku mamy prośby o wsparcie operacji serca u dzieci. Ta pomoc wynosi nawet do 10 tys. zł. Pomagamy także starszym, którzy zmagają się z różnymi chorobami – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

O tym, że warto pomagać, Caritas chce także uczyć najmłodszych. W ramach Jałmużny Wielkopostnej przygotowano 34 tys. papierowych skarbonek.

– Dotarły one już do uczniów. Dzieci razem z rodzicami mogą wrzucać do skarbonek drobne datki, by na koniec Wielkiego Postu przynieść je do kościoła parafialnego. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i ubogich – dodaje ks. Podstołowicz.

Pieniądze ze skarbonek w całości pozostaną w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma