Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czas start!

Młodzi z Kąclowej nie zasypiają gruszek w popiele. Już teraz chcą się przygotowywać do kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Wparafii Kąclowa odbyło się spotkanie młodych, którzy chcieliby pojechać do Panamy. Na spotkaniu pojawiło się 12 młodych ludzi wraz z rodzicami. – Już teraz rozpoczynamy nasze przygotowanie do ŚDM w 2019 roku – mówi ks. Jacek Chmura, wikariusz w Kąclowej.

– Młodzi, którzy chcieliby się wybrać do Panamy, są zaangażowani w życie parafialne, włączają się w różne akcje duszpasterskie, należą do grup działających w naszej wspólnocie, takich jak Dziewczęca Służba Maryjna, LSO, grupa młodzieżowa. Część z nich była w Krakowie na ostatnich Światowych Dniach Młodzieży. Rodzice są pozytywnie nastawieni do pomysłu swoich dzieci. Na pewno miało na to wpływ spojrzenie na wydarzenia sprzed roku – w Krakowie i w naszej diecezji, także w naszej parafii – dodaje ks. Jacek. Przygotowanie do ŚDM w Panamie będzie biegło dwoma torami. – Na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych, w każdy I piątek miesiąca, podczas nabożeństw prowadzonych przez młodych chcemy przygotować się duchowo do kolejnych ŚDM przez modlitwę – mówi wikariusz. Na razie nie jest znana kwota, którą młodzi muszą uzbierać, żeby pojechać za ocean. Ale już teraz grupa chętnych myśli nad tym, jak zebrać pieniądze na wyjazd. – Mamy już kilka pomysłów, jak to zrobić. Na pewno sami młodzi muszą najpierw zaprosić swoich bliskich do regularnej zbiórki pieniędzy w domu. Chcielibyśmy w październiku przygotować „młodzieżowe” różańce, które rozprowadzilibyśmy pośród naszych parafian. Chcemy też przygotować specjalne kramy na odpusty w dekanacie, oczywiście za zgodą księży proboszczów w poszczególnych parafiach. Myśleliśmy wreszcie o sprzedaży zniczy i wspólnym kolędowaniu z młodymi, przygotowaniu ozdób świątecznych – wylicza opiekun młodzieży. Inicjatywę młodych popiera całym sercem ks. proboszcz Bolesław Bukowiec. – Jeśli tylko chcą i nie stracą zapału, to taki wyjazd z pewnością przyniesie dobre owoce dla naszego życia parafialnego. Widzę je zresztą już po naszych Światowych Dniach Młodzieży. W parafii gościliśmy młodych z Francji, nasza młodzież była też w Krakowie. Wszyscy wrócili inni, bardziej zaangażowani w życie parafii – mówi ks. Bukowiec. Do Światowych Dni Młodzieży w Panamie zostały dwa lata. Spotkanie młodych z całego świata odbędzie się tam w styczniu 2019 roku.

Rodzice nas popierają

Patryk – Uczestniczyłem w krakowskich spotkaniach z papieżem Franciszkiem. Chciałem zobaczyć go na żywo, spotkać moich rówieśników z innych krajów, razem z nimi się modlić. Już w parafii, kiedy w tygodniu misyjnym gościliśmy Francuzów, poczułem wielkie pragnienie, by pojechać do Krakowa. Z młodymi z Francji mamy kontakt do tej pory. ŚDM w Krakowie to był czas umocnienia mojej wiary, większego zaangażowania w modlitwę. Kiedy dowiedziałem się, że następne ŚDM będzie w Panamie, pomyślałem, że muszę tam pojechać. Teraz mam czas na oszczędzanie i na udział w akcjach, które mają nam pomóc w pozyskaniu pieniędzy na wyjazd. Myślę, że jest to do udźwignięcia. Cieszę się, że rodzice mnie popierają i chcą mi pomóc.

Jasiek – Światowe Dni Młodzieży odbywały się najpierw u nas, w parafii, kiedy mieliśmy gości z Francji. Potem przenieśliśmy się do Krakowa, choć tylko na trzy dni. Ale do dziś czuję tę krakowską atmosferę. Niezapomniane było doświadczenie Boga, spotkanie z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata. Kiedy usłyszałem o Panamie, pomyślałem, że nie może mnie tam zabraknąć. Po cichu liczę na to, że rodzice mi pomogą. Mam nadzieję, że to, co przygotujemy z księdzem Jackiem i kolegami, żeby zebrać jakieś pieniądze, spotka się z życzliwością ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama