Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dom na miarę potrzeb przejdź do galerii

W Borzęcinie powstało Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej.

Budynek powstał przez rozbudowę i modernizację dawnego Domu Parafialnego, który 1996 roku, kiedy wyprowadziła się z niego placówka Poczty Polskiej pozostawał jako pustostan.

- W roku 2005 zrodził się pomysł utworzenia na bazie popadającego w ruinę, niezagospodarowanego budynku placówki, która zaspokoi potrzeby mieszkańców gminy i regionu w zakresie rehabilitacji i szeroko pojętej pomocy społecznej – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. 

Docelowo Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej będzie działać w sektorze pomocy społecznej i sektorze usług medycznych. Usługi te będą świadczone przez pomoc społeczną - całodobowy dom pomocy społecznej i ośrodek wsparcia oraz w postaci świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej. W obiekcie, znajdują się 42 pokoje z łazienkami, 2 pokoje gościnne, sanitariaty, pokoje biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia terapii zajęciowej, pomieszczenia do rehabilitacji, świetlica, jadalnie, kuchnia, aneksy kuchenne i oczywiście kaplica. 

Centrum, w ramach Domu Pomocy Społecznej może przyjąć 100 pensjonariuszy i docelowo taka liczba jest planowana na koniec 2017 roku. Realnym rezultatem rozpoczęcia działalności Regionalnego Centrum, oprócz miejsc pobytowych w DPS,  są miejsca pracy, których docelowa liczba sięga sześćdziesięciu.

23 lutego 2017 roku Wojewoda Małopolski wydał decyzję zezwalającą Gminie Borzęcin na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej o nazwie Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. 9 marca na konferencji prasowej odbywała się w Borzęcinie prezentacja zrealizowanego zadania. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma