Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przed bierzmowaniem przejdź do galerii

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku odbyło się dekanalne czuwanie młodych.

Przed przyjęciem sakramentu bierzmowania młodzi z III klas gimnazjum z parafii dekanatu Łącko spotkali się na modlitewnym czuwaniu w kościele parafialnym w Łącku.

– Zwyczajnie kandydaci do bierzmowania przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu w swoich parafiach. I tak też będzie, ale postanowiliśmy spotkać się wszyscy razem, aby wspólnie modlić się o dary Ducha Świętego dla młodych. Na czuwanie zaprosiliśmy rodziców, żeby w modlitwie wstawienniczej razem z kapłanami pomodlili się nad swoimi dziećmi w tej intencji – mówi ks. Marcin Kawa, dekanalne duszpasterz młodych.

Modlitewne czuwanie poprowadził ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, który przyjechał do Łącka razem z kleryckim zespołem Genezareth.

– Młodzi stoją przed jedną z ważnych decyzji w swoim życiu, jaką drogą pójdą po przyjęciu sakramentu bierzmowania, a w przyszłości jaką drogę obiorą, czy małżeńską, a może w kapłaństwie, w życiu zakonnym… Te decyzje muszą być budowane na codziennych wyborach Boga, dobra, miłości. I na modlitwie, ponieważ ona przemienia człowieka – mówi ks. Tomasz Rąpała.

Ojciec duchowny przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie zaprosił wszystkich dorosłych, księży, rodziców, dziadków, aby wyciągnęli ręce nad młodymi i modlili się dla nich o dar Ducha Świętego.

Po nabożeństwie i modlitwie wstawienniczej młodzi posłuchali kleryckiego zespołu Genezareth.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma