Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zobacz także

 • PTaraski
  20.03.2017 12:55
  Czas charyzmatyków? Czy może raczej czas protestantyzacji i apostazji? Te ruchy charyzmatyczne w większości mają korzenie protestanckie, eksponują emocjonalne podejście do spraw wiary, indywidualizm i negują nauczanie Kościoła. W Ameryce Łacińskiej sekty protestanckie robią ogromne spustoszenia w Kościele, powodując masową apostazję. Podobnie jest w USA, gdzie katolicyzm jest najszybciej zanikającą religią. Połowa apostatów przechodzi do sekt protestanckich. To jest bardzo niebezpieczne zjawisko i należy się dziwić, że odpowiedzialni za Kościół w Polsce zupełnie tego zagrożenia nie widzą.
  doceń 0
 • PTaraski
  20.03.2017 12:59
  W Polsce też niestety pojawiło się "Przymierze Miłosierdzia", ruch o znamionach protestanckich, stawiający na uczucia i emocjonalizm, a do tego jeszcze powodujący zamieszanie w sprawach wiaty i moralności. Przykład: tzw "Wspólnota Miłosierdzia" ze szczecina zorganizowała "rekolekcje" dla małżonków i osób w "wolnych związkach", czyli dla ludzi żyjących zgodnie z wolą Bożą i cudzołożników. Ruchy protestanckie to jest wielkie zło i nie powinno być promowane!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma