Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wyruszyli, by bronić rodziny przejdź do galerii

14 stacji. 5 kilometrów. 655 metrów nad poziomem morza. Nocna Droga Krzyżowa na Byniowej (Łącko) przyciągnęła mnóstwo osób.

W piątkową noc szlakiem celestyńskim z Łącka do Zabrzeży przeszedł tłum ludzi. Procesję z pochodniami prowadziła młodzież z grupy Vestigium oraz członkowie Domowego Kościoła. Mimo kaprysów pogody i późnej pory, przeżywanie  Męki Pańskiej wzbudziło powszechne zainteresowanie.

– Gdzie mamy się uczyć tej dobroci, wrażliwości, otwartości na potrzeby innych, jeśli nie w domu rodzinnym. Wobec kogo mamy być bardziej wyczuleni na krzywdę, jak nie na swoją żonę, swojego męża, swoje dzieci, dziadków – mówił ksiądz Tomasz Mikosz, prowadzący rozważania. 

– Nie płaczcie nade Mną. Płaczcie nad sobą i nad waszymi dziećmi, bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, to cóż się stanie z suchym? – przypominało podczas poszczególnych stacji małżeństwo z Domowego Kościoła Maksymilian i Iwona Matuła.

Pielgrzymi przez wstawiennictwo bł. s. Celestyny i św. Józefa zawierzyli swoje rodziny, problemy i troski Maryi w kapliczce na Dyniowej.

Vestigium to młoda grupa osób z parafii Łącko. – Każdy z nas jest pełen energii, każdy z nas chce "zejść z kanapy", jak mówił papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży – opowiada jeden z wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma