Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wiosna w Muszynie

Krepinowe i bibułowe kwiaty zrobione przez dzieci i młodzież będą zdobić wielkanocne palmy i świąteczne stroiki.

W świetlicy parafialnej bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie Fundacja Rodzice Dzieciom poprowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży, po których pozostały piękne krepinowe i bibułowe kwiaty do palm wielkanocnych oraz świąteczno-wiosenne stroiki.

- Nie zabrakło ptaszków, motyli, zajączków, różnobarwnych wstążek i oczywiście pisanek. Dodatkowo wykorzystywano gałązki bazi, leszczyny, borówczaków, a także mech, którego rozmaite odcienie zieleni nadawały pięknego tła wszystkim dziełom - informuje Małgorzata Miczulska z Fundacji Rodzice Dzieciom.

- Zwracaliśmy uwagę na naturalne materiały, którymi dzieli się z nami przyroda. Są piękne i niepowtarzalne. Wyryte w korze sosny i świerku karby, umalowane surowością klimatu lub te brzozowe, siwo-szare, nie potrzebowały zbyt wielu zdobień, były cudne same w sobie - dodaje pani Małgorzata.

Wiosna w Muszynie   Uczestnicy warsztatów - dzieci i młodzież z rodzicami arch. Fundacji Rodzice Dzieciom Prezes Fundacji Janina Homa zauważa, że dzieci i młodzież z ogromną radością oddawali się pracy, a ten radosny nastrój sprzyjał tworzeniu. - Starsi pomagali młodszym, dzielili się doświadczeniem nabytym podczas kilkuletnich już, organizowanych przez fundację, różnorakich warsztatów artystycznych, których przebieg można odtworzyć wspomnieniowo odwiedzając naszą „facebook-ową” kronikę, prowadzoną od samego początku z wielkim sercem i zaangażowaniem przez panią Dorotę Ruchała - zachęca pani prezes.

Stroiki można podziwiać już dziś w całej okazałości, ale na piękno wielkanocnych palm trzeba jeszcze poczekać. Zanim powitają Jezusa w parafialnej Jerozolimie, wezmą udział w konkursie, który odbędzie się w przeddzień Niedzieli Palmowej. Co prawda, rodzice z fundacji już dzisiaj zgodnie orzekają, że zwycięzcami są wszystkie dzieci i młodzież, którzy wzięli udział w integracyjno-twórczych spotkaniach. - Wygrali bowiem z nudą, monotonią i lenistwem. Dali radość również nam dorosłym i odpowiedzieli pozytywnie na pytanie o sens organizowania takich spotkań - zauważa Małgorzata Miczulska.

"Rodzice Dzieciom" przy tej okazji także dziękują tym, którzy wspierają finansowanie ich działań - burmistrzowi Muszyny dr Janowi Golbie i prezesowi Stowarzyszenia Klucz Muszyński Andrzejowi Gancarzowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama