W Tarnowie odbyło się XXIII Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Hasłem tego spotkania, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, były słowa zaczerpnięte od patrona rodziny: „Jesteśmy wezwani do budowy przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego”.
- Organizujemy w ramach rodziny regularne spotkania po to, żeby umacniać się w tym, co robimy, żebyśmy nie zeszli z drogi, którą wybraliśmy obierając Jana Pawła II za patrona. Świat kusi zaś, by porzucić to nauczanie i wzór. Niektórzy mówią, że Jana Paweł II i jego nauczanie jest staroświeckie, a my uważamy, jest dokładnie odwrotnie: jest nowoczesne, współczesne, na nasze czasy - przekonuje Halina Węgrzyn, przewodnicząca Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Zwraca uwagę, że nad wyraz aktualne jest wezwanie do obrony godności ludzkiego życia.
W czasie forum zaprezentowały się, swoje osiągnięcia, sukcesy, swoje metody i owoce pracy z patronem dwie szkoły: Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im Jana Pawła II w Łososinie Dolnej oraz Gimnazjum im św. Jana Pawła II w Borzęcinie.
- Zastanawiałem się, czy taka rodzina szkół jest potrzebna, czy ona musi być, i szybko znalazłem odpowiedź, że jest wręcz niezbędna. Mamy piękny czas, kiedy mamy wolność wyborów politycznych, gospodarczych. Mamy nowoczesne technologie, świat stoi otworem, nic tylko brać. Okazuje się jednak, że zglobalizowany świat narzuca nam pewne niebezpieczne zjawiska, dekonstrukcję rodziny, wartości, autorytetów, postprawdę, szum medialny. Rodzina Szkół Jana Pawła II opiera się tym negatywnym zjawiskom dzięki pracy wychowawczej wokół osoby patrona - mówi Artur Puciłowski, szef tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.