Nowy numer 2/2021 Archiwum

Każdy może się włączyć w obrady

24 marca w Tarnowie odbyło się trzecie spotkanie Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Podczas ostatniego spotkania Komisji Przygotowawczej, w którym wziął udział także biskup tarnowski Andrzej Jeż, jego członkowie wybrali logo V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jednak zostanie ono podane do publicznej wiadomości dopiero po dopracowaniu detali i ostatecznym zatwierdzeniu przez biskupa ordynariusza.

Ks. Andrzej Michalik, rektor WSD w Tarnowie, tworzący wspólnie z ks. Januszem Królikowskim zespół teologiczny Komisji Przygotowawczej, przedstawił „szkic pastoralny” nawiązujący do hasła Synodu oraz zaproponował kilka pomysłów związanych z metodą i przebiegiem przyszłych prac synodalnych.

Z kolei ks. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie, zaprezentował II Synod Diecezji Rzymskiej (1986-1993) przeprowadzony przez Jana Pawła II. Jak informuje, ks. Andrzej Dudek, rzecznik Komisji Przygotowawczej, zaskakująca okazała się informacja, że celebracja synodu (czyli główna część) trwała zaledwie trzy lata, podczas gdy jego przygotowanie aż cztery.

Członkowie Komisji wysłuchali nagrania pierwszej propozycji hymnu V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a także przedstawili postępy prac poszczególnych zespołów powołanych na ostatnim posiedzeniu.

O powstaniu tych zespołów pisaliśmy TUTAJ.

Ponadto Komisja Przygotowawcza zachęca wszystkich do aktywnego włączenia się w prace synodalne, przede wszystkim poprzez modlitwę za synod, ale także do zgłaszania sugestii i spostrzeżeń. "Każdy może skontaktować się z Sekretariatem V Synodu Diecezji Tarnowskiej listownie, mailem lub telefonicznie" - przypomina w komunikacie wydanym 24 marca ks. Andrzej Dudek, rzecznik prasowy Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Zachęcamy także do śledzenia bieżących informacji na różnych kanałach internetowych i radiowych poświęconych Synodowi:

  • Facebook 
  • Twitter
  • YouTube
  • Radio diecezjalne RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz nadają specjalne audycje w sobotę po 16.00. Powtórki można usłyszeć w niedzielny poranek lub w kolejnych dniach odsłuchać na stronie radia w specjalnej zakładce poświęconej V Synodowi (http://rdn.pl/?page_id=113003).
  • Na diecezjalnej stronie internetowej powstała także specjalna zakładka dotycząca V Synodu, gdzie znajdują się informacje na ten temat.

O przebiegu prac synodalnych każdorazowo informujemy także na stronie internetowej Gościa Tarnowskiego oraz w papierowym tarnowskim wydaniu "Gościa Niedzielnego".

Komunikat rzecznika prasowego Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej publikujemy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama