Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zobaczą przed papieżem

Parafianie ze Szczepanowa uczestniczą 25 marca w ponownym otwarciu katedry w Carpi, w północnych Włoszech.

Kilkadziesiąt pielgrzymów z parafii św. Stanisława BM w Szczepanowie uczestniczy w uroczystym ponownym otwarciu katedry w Carpi, w północnych Włoszech.

– Podczas Światowych Dni Młodzieży, w Tygodniu Głównym, dekanat szczepanowski gościł tysiące młodych Włochów z regionu Emilia Romana, w tym z diecezji Carpi. Gościliśmy również biskupa tej diecezji Francesco Cavina – mówi ks. prał. Władysław Pasiut, który uczestniczy w pielgrzymce.

Biskup Carpi zaprosił szczepanowskich parafian do udziału w uroczystym ponownym otwarciu swojej katedry, zniszczonej podczas trzęsienia ziemi w 2012 roku. Trzęsienie o sile 5,8 w skali Richtera zniszczyło nie tylko katedrę, ale i wiele kościołów, zabytków świeckich i budynków mieszkalnych. Zginęło wówczas ponad 20 osób.

Mszy św. koncelebrowanej przez kardynałów, biskupów, księży przewodniczył będzie kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu. W Eucharystii będą uczestniczyć szczepanowscy pielgrzymi. Po zakończonych uroczystościach udadzą się z pielgrzymką m.in. do Rzymu.

Warto dodać, że 2 kwietnia do Carpi przyleci papież Franciszek. Ojciec święty odprawi Mszę św., spotka się z duchowieństwem i wiernymi świeckimi, zobaczy odbudowaną katedrę, poświęci też trzy kamienie węgielne nowych budynków kościelnych.

Przypominamy wizytę młodych z Włoch w Szczepanowie podczas Światowych Dni Młodzieży w tekście Cenne, bo kruche.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama