Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rycerze Niepokalanej na straży poczętych przejdź do galerii

- Nie nowych czołgów, ale zgiętych kolan i modlitwy nam trzeba - mówił dzisiaj w tarnowskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ks. Krzysztof Czapla z Zakopanego.

- Zaniedbanie modlitwy i pokuty jest zbrodnią wobec ludzkości - mówił, cytując bp R. Grabera, ks. Krzysztof Czapla z Zakopanego, który przewodniczył Mszy św. w tarnowskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. To tutaj 25 marca diecezjalna wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zgromadziła się na dorocznym wielkopostnym czuwaniu modlitewnym.

- Nie nowych czołgów, ale zgiętych kolan i modlitwy nam trzeba - mówił. - Nie armią, rewolucją i podstępem, ale modlitwą różańcową i pokutą wynagradzającą w 5 pierwszych sobót miesiąca możemy zmienić bieg historii, zapobiec wojnom i cierpieniom - przekonywał.

Namawiał do większej wiary w siłę modlitwy. - Ona nie jest po to, żebyśmy ją tylko odklepali czy ubarwili nasze życie. Trzeba wziąć na poważnie słowa Maryi wypowiedziane w Fatimie - przypominał.

Rycerze Niepokalanej na straży poczętych   W czuwaniu modlitewnym wzięło udział ok. 150 Rycerzy Niepokalanej. Blisko setka z nich podjęła się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Beata Malec-Suwara /Foto Gość Rycerze Niepokalanej czuwanie modlitewne rozpoczęli od Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie odmówili Różaniec i wysłuchali prelekcji ks. Krzysztofa Czapli. Podczas Mszy św. ok. setka Rycerzy podjęła się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Następnie odmówili Akt oddania Niepokalanej oraz Akt oddania Chrystusowi Królowi. Uczestniczyli jeszcze w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Godzinie Miłosierdzia.

- Ten maraton modlitewny pragniemy poświęcić za te wszystkie osoby, które grzeszą przeciwko 5 przykazaniu Bożemu, i za tych , którzy dopuścili się w swoim życiu zbrodni aborcji - mówi Jan Hajduga, prezes Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej.

Zdjęcia z maratonu modlitwy Rycerstwa Niepokalanej zobaczycie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama