Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie zagubili się przez tyle lat przejdź do galerii

28 par świętowało w Radgoszczy jubileusz 50-lecia małżeństwa.

Uroczystość odbyła się w radgoskim kompleksie żłobkowo-przedszkolnym. Medale od Prezydenta RP oraz upominki od Urzędu Gminy Radgoszcz trafiły do rekordowej liczby małżeństw, bo aż 28 par z terenu gminy Radgoszcz.

– Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia na uroczystość. Też jesteśmy już prawie jubilatami, mamy 47 lat małżeństwa. Chcemy się cieszyć razem z państwem tym wielkim sukcesem, którym jest życie w dobrej rodzinie. Serdeczne gratulacje – powiedział prof. Jan Duda. – Dziś rano, wraz z mężem gorąco modliliśmy się za państwa i nasze spotkanie. Szczęść Boże – dodała prof. Janina Milewska-Duda.

Jubilaci otrzymali również życzenia od wójta gminy, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz zaproszonych gości, wśród których byli m.in. wicestarosta dąbrowski Marek Kopia, sekretarz gminy Radgoszcz Wiesław Żurawski i Barbara Rzeźnikiewicz.

– To wielkie wydarzenie, historyczna i niezapomniana chwila dla naszej gminy. Dziękuję rodzicom prezydenta Andrzeja Dudy za przybycie i uświetnienie uroczystości – zaznaczył Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

– Jesteśmy szczęśliwi i wzruszeni. Nasza recepta na długoletni związek? Przede wszystkim zaufanie, miłość i zrozumienie – podkreślali Danuta i Władysław Frącowie.

Profesorowie Janina Milewska-Duda i Jan Duda skorzystali z zaproszenia złożonego przez ks. Bogdana Węgrzyna oraz samorządu Gminy Radgoszcz.

– W swojej posłudze dostrzegam, że małżeństwa coraz częściej przeżywają kryzysy. Młodzi przychodzą miesiąc po ślubie i mówią – pogubiliśmy się. Państwo jesteście ze sobą już od 50 lat i nie jesteście zagubieni. Jesteście wyrazem miłości, uczciwości małżeńskiej. Tylko śmierć może was rozdzielić – powiedział ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn prof. PWSZ w Tarnowie, sędzia Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Rodzice kapłana pochodzącego z Luszowic również świętowali złote gody.

– Dziękuję, że wójt pamięta o seniorach, osobach chorych. Wspiera nas, organizuje spotkania. Żeby wytrwać tyle lat w małżeństwie trzeba opanować sztukę kompromisu – zauważyła Zofia Węgrzyn.

Uroczystość była również okazją do złożenia życzeń urodzinowych księdzu prałatowi Stanisławowi Gawędzie, który we wtorek skończy 96 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama