Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jeden procent dla jedynej w Polsce

Maja z Żabna promuje kampanię społeczną Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas Diecezji Tarnowskiej co roku organizuje kampanię społeczną „1 procent podatku to 100 procent serca”.

Od kilku lat kampania ma twarz jednego z podopiecznych Caritas. W tym roku akcję charytatywną promuje Maja z Żabna.

Dziewczynka jest chora w wyniku aberracji chromosomu 13. – Prawdopodobnie jest jedyną w Polsce, której się to przytrafiło. Nie znaleźliśmy do tej pory „bliźniaka genetycznego” córeczki – mówi pani Kasia, mama Mai.

Pani Kasia nie wie, jaka historia czeka Maję. Dzieci z taką chorobą różnie się rozwijają. Jedne żyją tylko pięć lat, inne trzydzieści. Rodzice chcą jej zapewnić najlepsze możliwości rozwoju. Pani Agnieszka rehabilitantka postawiła Maję na nogi, panie Beata i Marysia z nią tańczą. Zofia Magiera, nauczycielka i oligofrenopedagog, oswaja dziewczynkę ze światem.

– To jest przekochane dziecko, bardzo sympatyczne, bardzo chętne do zabawy, ćwiczeń. Maja robi postępy. To są bardzo małe kroczki, przez innych niezauważalne, na przykład ruchy do piosenki, klaskanie zgodnie z rytmem. Każdy jej postęp, jej uśmiech daje siłę do pracy, motywację do życia – opowiada pedagog.

Rehabilitację i godne życie Mai można wspomóc przekazaniem 1 procenta podatku. Jak to zrobić? Szczegóły na stronie caritas.diecezja.tarnow.pl.

O Mai można więcej przeczytać w najnowszym numerze „Gościa Tarnowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama