Nowy numer 3/2021 Archiwum

Skazany za moje grzechy przejdź do galerii

Młodzi z tylmanowskiej grupy apostolskiej zaprosili swoich parafian na niezwyczajną Drogę Krzyżową.

W kościele parafialnym w Tylmanowej odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przewodniczył mu ks. wikariusz Roman Hopej, a rozważania i śpiew prowadziła młodzież z miejscowej parafialnej grupy apostolskiej.

Młodzi wprowadzili uczestników nabożeństwa w klimat czytanych rozważań poprzez inscenizację poszczególnych wydarzeń na drodze krzyżowej Jezusa.

Przed wiernymi pojawili się m.in.: Chrystus, Piłat, żołnierze, Maryja, Szymon z Cyreny, Weronika, płaczące niewiasty, Józef i Nikodem, aniołowie.

Hubert razem z Magdaleną czytali rozważania przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej. - Co roku przygotowujemy to nabożeństwo, ale w tym postanowiliśmy razem z naszym księdzem opiekunem przygotować coś więcej - mówią o inscenizacji młodzi.

Należą do grupy apostolskiej od około 4 lat. - Nie chciałem siedzieć na kanapie, jak to mówił do nas w Krakowie papież Franciszek, ale coś zrobić dla mojej wspólnoty parafialnej - mówi Hubert.

Magdalenę przyciągnęło do grupy świadectwo starszego rodzeństwa. - Kiedy ich słuchałam, postanowiłam i ja włączyć się w działanie grupy, coś dać od siebie innym w parafii. A udzielamy się nie tylko podczas różnych nabożeństw, lecz włączamy się także w organizację Podhalańskiego Pikniku Misyjnego, którego celem jest pomoc misjonarzom - mówi dziewczyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama