Nowy numer 45/2018 Archiwum

Teraz będzie można rozwinąć skrzydła

Dom kapłański z zapleczem duszpasterskim poświęcił w Zasowie biskup Stanisław Salaterski.

Budynek stanął 30 lat temu, ale dopiero teraz udało się go przystosować do użytkowania. Jest duży, bo też parafia była wówczas większa, podobnie jak potrzeby duszpasterskie.

W starej plebanii miały być sale katechetyczne. Nie udało się jednak w tamtych trudnych czasach dokończyć budowy. Wznoszona była wówczas także kaplica dojazdowa w Dąbiu – mówi ks. proboszcz Krzysztof Pietras. Później, kiedy proboszczem w Zasowie został ks. Pietras, należało wykonać o wiele pilniejsze roboty. Około 7 lat trwały więc prace przy cmentarzu, a 15 – w kościele. – Najpierw trzeba było zadbać o świątynię, która wymagała koniecznych prac remontowych, od dachu po fundamenty, dlatego robota przy plebanii musiała poczekać na swoją kolej – dodaje duszpasterz. Na plebanii mieszkać będą księża, ale znajduje się tam również przestrzeń dla działań duszpasterskich. – Do tej pory były trudności ze zrobieniem zbiórki ministrantów i lektorów, ze spotkaniami KSM, rady parafialnej, Caritas… Po prostu brakowało nam takiego pomieszczenia. W nowej plebanii nie będzie już z tym kłopotu – cieszy się ks. Pietras.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy