Nowy numer 41/2018 Archiwum

Cierpienie w sześciu odsłonach

Podczas premiery sztuki pt. "Oto ja jestem z Wami" dolny kościół pw. Jana Nepomucena w Bochni był wypełniony po brzegi. Jest szansa, by ją jeszcze zobaczyć.

Sztuka pt. „Oto ja jestem z Wami” to współczesne spojrzenie na misterium Męki Pańskiej. Jej premierę w wykonaniu młodzieży bocheńskiej parafii pw. św. Jana Nepomucena można było zobaczyć tutaj 2 kwietnia. Dolny kościół został wypełniony po brzegi.

- Sztuka składa się z sześciu aktów. Wprowadzający i końcowy prezentują sceny z Ewangelii ukazujące mękę i śmierć Chrystusa. Pozostałe cztery akty prezentują sceny rodzajowe, historyczne bądź zaczerpnięte z życia codziennego współczesnych ludzi - informuje ks. Damian Siciarz, wikariusz w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. - Sceny z życia w obozie koncentracyjnym przenikają się ze współczesna ulicą, domem rodziny alkoholika i salą szpitalną. Zwornikiem łączącym całość jest obecność współcierpiącego Chrystusa w losach tych ludzi - dodaje.

Jak podkreśla proboszcz ks. Kazimierz Kapcia, „przedstawienie chwyta za serca poszukujące Pana Boga i ukazuje obecność Chrystusa w codziennym życiu naszych rodzin”.

- Sztuka jest również okazją do wsparcia osób dotkniętych cierpieniem fizycznym i duchowym - zauważa Natalia Nowosińska, występująca na deskach młodzieżowej sceny, zachęcając, by po spektaklu wspomóc materialnie dzieci przebywające w jednym z krakowskich hospicjów.

Sztukę "Oto ja jestem z Wami" będzie można zobaczyć jeszcze w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni w Wielką Środę 12 kwietnia o godz. 18. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy