Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dla Maksymiliana przejdź do galerii

Uczestnicy dekanalnego spotkania młodych w Zdziarcu wspomogli ciężko chore dziecko.

Od trzech lat w zdziarzeckiej parafii podczas Wielkiego Postu organizowane jest Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Matka u stóp krzyż cierpiąca”.

Rozpoczęło je nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane w drodze z kaplicy w Żarówce do kościoła parafialnego w Zdziarcu.

Młodzi, księża, a także całe rodziny, modlili się w czasie nabożeństwa w intencji ciężko chorego chłopca, Maksymiliana.

W nastrój pokuty podczas wędrówki wprowadzał uczestników śpiew zespołu z Wadowic Górnych oraz Michała Wójtowicza i Angeliny Minorczyk.

– Po dotarciu do kościoła parafialnego przed Mszą św. młodzież z Grupy Apostolskiej w Zdziarcu, czyli Tomasz Cichoń, Mateusz Cholewa, Paweł Cichoń, Martyna Dubiel, Julia Sipiora, Michał Kocik, Julia Chmiel, Małgorzata Dziekan, Justyna Janeczek, Magdalena Marczyk i Aleksandra Bajor, przedstawiła spektakl pod tytułem ,,Siedem Boleści Maryi”, który pokazał ile cierpienia kosztowało Matkę Jezusa życie ze świadomością śmierci własnego dziecka i towarzyszenie mu w ostatnich chwilach życia – mówią organizatorzy. Scenarzystą i jednocześnie reżyserem przedstawienia był Jan Czapiga.

Mszę Święta celebrowali wszyscy obecni księża z dekanatu, a homilię wygłosił ksiądz Marcin Kawa.

Modlitwie towarzyszył śpiew, który animował zespół muzyczny, który tworzą Maria Naleźny, Magdalena Kuroś, Jerzy Mróz, Bogdan Naleźny i Zenon Gajewski.

Każdy z uczestników na pamiątkę spotkania otrzymał obrazek z modlitwą Koronki do Siedmiu Boleści Maryi, natomiast rodzice chorego Maksymiliana otrzymali obraz z wizerunkiem Matki Bolesnej jako symbol wspólnej modlitwy o zdrowie dziecka. Podczas Mszy św. zebrano ofiarę ponad 4 tys. złotych, którą przekazano na leczenie Maksymiliana.

W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób. – Z niecierpliwością czekamy na następne takie spotkanie. Gratulacje dla organizatorów, podziękowania dla księży, Dominiki Czyżewskiej – autorki plakatów, młodzieży z Grupy Apostolskiej, zarówno ze Zdziarca jak i z Żarówki, OSP Zdziarzec i OSP Żarówka, Szkolnego Koła Caritas, zespołów muzycznych i osób śpiewających. Do zobaczenia za rok! – dodają młodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama