Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabierz ze sobą palmę!

Po raz ósmy odbędzie się Synaj młodych w Niedzielę Palmową w Tarnowie.

Wspólne wielbienie Boga, świadectwo aktora Macieja Musiała, inauguracja kampanii pod hasłem: „Dobro na wagę złotówki”, a także procesja z palmami ulicami Tarnowa – tak zapowiadają się diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Młodzieży.

Bp Andrzej Jeż zaprasza młodych, aby w Niedzielę Palmową przyjechali do Tarnowa, zabrali ze sobą palmy i włączyli się we wspólnotowe przeżywanie tego dnia.

– Myślę, że ten dzień będzie miał szczególny wymiar, bo w naszej pamięci żywe są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wielu młodych brało udział w spotkaniach z papieżem Franciszkiem. Tematem przewodnim chcemy uczynić przesłanie Ojca Świętego wypowiedziane do młodych po drodze krzyżowej na Błoniach. Papież uczulał nas, że chrześcijanin jest wtedy wiarygodny, kiedy kieruje się uczynkami miłosierdzia – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Spotkanie młodzieży rozpocznie się w Niedzielę Palmową, tj. 9 kwietnia, zawiązaniem wspólnoty o godz. 10 w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski,  a świadectwem podzieli się aktor Maciej Musiał. Z młodymi spotka się także biskup tarnowski Andrzej Jeż, który poświęci palmy.

O godz. 13 rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami miasta. – W tym roku nie będzie to droga krzyżowa. Będziemy się wspólnie radować i śpiewać, a także poznawać tzw. tytuły chrystologiczne. Zachęcamy, by zabrać ze sobą palmy – dodaje ks. Górski.

Punktem kulminacyjnym będzie Msza święta o 14.30 pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Podczas spotkania odbędzie się też inauguracja nowej kampanii Caritas „Dobro na wagę złotówki”.

– Jej celem będzie zebranie jak największej liczby złotówek. W ten sposób będzie powstawał Fundusz Caritas Dzieciom. Określenie szczegółów prowadzenia kampanii, a więc informacji, gdzie i w jaki sposób będzie prowadzona zbiórka, należeć będzie do Szkolnych Kół Caritas. Finał akcji odbędzie się 8 czerwca i wpisze się w zjazd Szkolnych Kół Caritas. Każde Koło Caritas biorące udział w kampanii będzie wówczas napełniać szklany pojemnik zebranymi przez siebie złotówkami. Kampania ma także charakter konkursu. Trzy spośród Szkolnych Kół Caritas, które zbiorą największą liczbę złotówek, otrzymają nagrody – informują organizatorzy akcji.

Posłuchaj ks. Pawła Górskiego:

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama