Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bądź wola Twoja przejdź do galerii

Grupa teatralna „Jasne Światło” z Sufczyna przygotowała kolejne przedstawienie, tym razem o polskiej stygmatyczce s. Wandzie Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Premiera spektaklu odbyła się w Zespole Szkół w Sufczynie 8 kwietnia.

- Siostra Wanda otrzymała od Pana Jezusa szczególny charyzmat przeżywania Jego męki poprzez dar stygmatów. Historię życia zakonnicy złączyliśmy z misterium męki Pańskiej, żeby jeszcze mocniej ukazać łączność cierpień siostry z cierpieniami Jezusa - mówi ks. Łukasz Pawłowski, wikariusz w par. Sufczyn, reżyser przedstawienia.

Siostrę Wandę z czasów zakonnych zagrała Weronika.

- Siostra Wanda tuż po bierzmowaniu odczuła gorącą potrzebę pójścia do klasztoru. Gdy Pan Jezus ją wezwał, by cierpiała dla ratowania dusz ludzkich, a szczególnie kapłanów, siostra się zgodziła. Przyjęła wszystko to, co ją spotkało. To dla nas nauka, że my też możemy nadać sens swojemu cierpieniu. Samo w sobie go nie ma, ale kiedy uczynimy z niego dar, a nawet powołanie, możemy znaleźć sens i pomóc innym w jego poszukiwaniu - mówi dziewczyna.  

Spektakl nosi tytuł „Bądź wola Twoja”. Zagrało w nim 45 osób. Przedstawienie będzie można zobaczyć w niedzielę 9 kwietnia o godz. 18 w Zespole Szkół w Sufczynie.

Bądź wola Twoja  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama