GN 45/2018 Archiwum

Wieczór ze świętymi

Młodzi z dekanatu Tarnów - Zachód czuwali przy relikwiach św. Jana Pawła II i bł. Karoliny.

Spotkanie odbyło się w kościele parafialnym w Zbylitowskiej Górze. Wieczór ze świętymi rozpoczął się uroczystym wniesieniem do kościoła relikwii św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny.

Po przywitaniu relikwii i po zaśpiewanej „Barce”, ulubionej pieśni Jana Pawła II, młodzież z parafii przedstawiła kilkunastominutową pantomimę obrazującą zagrożenia stojące przed dzisiejszym człowiekiem.

– Po przedstawieniu modliliśmy się podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej z bł. Karoliną, po którym uwielbialiśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uwielbienie prowadził ojciec duchowny tarnowskiego seminarium, ksiądz Tomasz Rąpała razem z seminaryjnym zespołem Genezareth, którego jest opiekunem – mówi kl. Sylwester Duda.

– To było wielowymiarowe spotkanie. W św. Janie Pawle II i bł. Karolinie zobaczyliśmy ludzi Boga, ludzi szczęśliwych, spełnionych. Pantomima przestrzegała przed życiem chybionym, pogrążonym w nałogach i braku miłości siebie i drugiego człowieka. Droga krzyżowa urozmaicona znakami, gdzie młodzież leżąc na posadzce kościoła utworzyła krzyż, pokazała nam, że własne krzyże niesiemy z Jezusem. Uwielbienie było modlitwą serca zanurzoną w naszej codzienności. Bo słowo Boga nie wyprowadza nas z codzienności, ale jeśli zgadzamy się na to, nadaje piękno zwyczajności. Cieszymy się, że mogliśmy z zespołem GENEZARETH modlić się razem z młodzieżą, która włożyła wiele czasu i sił w przygotowanie spotkania z Jezusem. To naprawdę cieszy, kiedy widzi się autentyczne zaangażowanie. Trzeba po prostu chcieć! – mówi ks. Tomasz Rąpała.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy