Nowy numer 46/2018 Archiwum

Do Matki Bożej Dobrej Rady przejdź do galerii

Krzyż przewodził wiernym z Szynwałdu w nabożeństwie, które zaprowadziło ich na Świętą Górę.

Plenerowa Droga Krzyżowa w Szynwałdzie rozpoczęła się przy kościele Matki Bożej Szkaplerznej i prowadziła do kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady na tutejszej Świętej Górze.

– Ustawione wzdłuż drogi znicze i niesione przez młodzież pochodnie z jednej strony rozświetlały drogę, a z drugiej wprowadzały nas w niezwykły nastrój sprzyjający refleksji. W czasie drogi wierni mieli okazję nieść krzyż, który przewodził naszej wędrówce – relacjonuje ks. Marcin Górski, wikariusz z Szynwałdu.

Myślą przewodnią rozważań tegorocznej Drogi Krzyżowej był krzyż i ludzkie cierpienie. – To dla każdego doświadczającego go człowieka prawdziwe wyzwanie. Udział w plenerowej Drodze Krzyżowej był doskonałą okazją do tego, by postawić sobie pytanie, jak wygląda nasz szacunek względem krzyża i o stosunek względem ludzkiego cierpienia – zauważa ks. Górski.

Droga Krzyżowa zakończyła się w kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady, gdzie uczestnicy modlili się przy krzyżu za rodziny i całą wspólnotę parafialną.

Plenerową Drogę Krzyżową w Szynwałdzie można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy