Nowy numer 08/2020 Archiwum

Trochę mu zazdroszczę

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża nowym prezesem KSM DT został Grzegorz Opioła z Wojnicza.

W wyniku wyborów, które odbyły się pod koniec lutego, wyłoniony został nowy 7-osobowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, który od czerwca przejmie stery. O wyborach pisaliśmy TUTAJ.

Trójka kandydatów, która osiągnęła największą liczbę głosów, a więc Natalia Nowosińska, Grzegorz Opioła i Magdalena Nowak, została przedstawiona biskupowi Andrzejowi Jeżowi, by z spośród nich wybrał nowego prezesa. Wczoraj decyzję o tym, że zostaje nim Grzegorz Opioła, biskup Andrzej Jeż przekazał ks. Pawłowi Górskiemu, dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Grzegorz Opioła jest wieloletnim członkiem wojnickiego oddziału KSM, był także jego prezesem. Od czerwca to on przejmie stery w KSM DT. Zastąpi na stanowisku prezesa Natalię Banię.

- Jestem dumna. Dumna, że wychowaliśmy dobrych następców. Mocno wierzę, że nowy zarząd sprawdzi się w funkcjach, które obejmie - mówi Natalia Bania. - Grześkowi oczywiście gratuluję i trochę zazdroszczę, bo czeka go piękny czas. Wymagający, ale wspaniały - dodaje.

Grześkowi oczywiście gratuluję i trochę zazdroszczę, bo czeka go piękny czas. Wymagający, ale wspaniały - mówiNatalia Bania   Grześkowi oczywiście gratuluję i trochę zazdroszczę, bo czeka go piękny czas. Wymagający, ale wspaniały - mówiNatalia Bania
Grzegorz Brożek / Foto Gość
Sama nie zamierza się odciąć od KSM-u. - Na razie wprowadzamy nowy zarząd do wakacji. Później pozostaje kwestia domknięcia obozów wakacyjnych, więc jeszcze mam trochę pracy. Zamknął się jeden etap, ale na pewno otworzą się nowe miejsca, gdzie można działać i się angażować, realizować swoje powołanie. Mam nadzieję, że w KSM też znajdzie się dla mnie coś do zrobienia - wierzy Natalia Bania.

Była prezes KSM DT, bo tak można już chyba o Natalii powiedzieć, choć pozostaje nim jeszcze do czerwca, składa ogromne podziękowania całemu poprzedniemu zarządowi za ich zaangażowanie i pracę. - Sama niewiele bym zrobiła - skromnie przyznaje. - A przyszłemu zarządowi życzę, żeby miał mnóstwo siły i mądrości by zawsze mówić GOTÓW! - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama