Nowy numer 41/2018 Archiwum

Pomódl się z biskupem

I weź udział w nabożeństwach Triduum Sacrum w tarnowskiej katedrze.

Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Sacrum, to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.

Przed Mszą św. Krzyżma św. o 8.00 rozpocznie się modlitwa liturgią godzin, tzw. ciemna jutrznia. Po niej, o 9.00, zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma, połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, a o 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej - przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do 22.00.

W Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. Ciemna jutrznia o godz. 8.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego grobu. Adorację od 21.00 do 22.00 poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego. Od 22.00 - całonocna adoracja w ciszy. Będzie wtedy można skorzystać z sakramentu pojednania. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

W Wielką Sobotę ciemna jutrznia rozpocznie się o 8.00, zaś liturgia Wigilii Paschalnej, zakończona procesją rezurekcyjną - o 20.00. Na Wigilię Paschalną trzeba zabrać świece.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. pontyfikalna o 10.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy