Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bieg ze świętą Kingą

Wyjątkowa, nocna impreza biegowa po trasach znajdujących się na terenie Starego Sącza.

Organizatorem Biegu św. Kingi jest Fundacja "Na Ratunek" i władze miasta Stary Sącz. – Już dawno myśleliśmy o tym, żeby taki bieg związany z Panią Sądecczyzny w tym mieście zorganizować. W Roku Świętej Kingi odbędzie się pierwsza jego edycja, ale z pewnością impreza już na stałe wpisze się w kalendarz miasta – zapewnia Sławomir Konopka, prezes zarządu Fundacji "Na Ratunek".

Jak przekonują organizatorzy, atutem biegu, który ma charakter charytatywny, jest wyjątkowa wieczorna sceneria urokliwych i wyjątkowych miejsc związanych ze świętą Kingą, uliczek starosądeckiej Starówki i tych przyklasztornych.

W zależności od kondycji uczestnicy Biegu św. Kingi mają do wyboru trzy dystanse – 3, 6 lub 10 km. Odbędzie się on 2 maja, w Dniu Flagi. Zawody rozpoczną się o godz. 22. Zapisy na stronie: biegswietejkingi.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma