Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tańcem głosili miłosierdzie przejdź do galerii

Szkolne Koło Caritas w Łapczycy dzieliło się z parafią radością wiary w miłosiernego Jezusa.

23 kwietnia w Święto Miłosierdzia Bożego Szkolne Koło Caritas w Łapczycy zrealizowało doroczną inicjatywę ewangelizacyjną Iskra Miłosierdzia.

– To okazja, aby podzielić się z całą parafią radością płynącą z wiary w miłosiernego Jezusa. Wolontariusze zaprezentowali taniec do piosenki TGD „Uratowani” zachęcając, by zamienić codzienne narzekanie w taniec – taniec uwielbienia Boga za dar uratowania swoich dzieci z mocy zła – relacjonuje ks. Dariusz Pawłowski, wikariusz w łapczyckiej parafii, a zarazem opiekun tutejszego SKC. – Następnie dzieci z młodszych klas zatańczyły do piosenki „Baba Yetu”, czyli Ojcze Nasz w języku suahili – dodaje kapłan.

Odczytany z kolei fragment z Dzienniczka św. siostry Faustyny stał się okazją do refleksji nad Miłosierdziem. Momentem kulminacyjnym "Iskry Miłosierdzia" był "taniec wielkanocny" wykonany przez wolontariuszy SKC (jak i niektórych parafian). Wolontariusze rozdawali także parafianom białe papierowe róże wykonane własnoręcznie. Do każdej róży doczepiony był bilecik z cytatem o Bożym Miłosierdziu.

Zobaczcie Iskrę Miłosierdzia w Łapczycy TUTAJ.

Wczoraj młodzież z Łapczycy również głosiła radość z nowego życia w Chrystusie Miłosiernym. 120 osób uczestniczyło w wydarzeniu "Róża dla Jezusa" na Rynku w Krakowie. W tej inicjatywie oprócz Łapczycy wzięły udział jeszcze inne z diecezji  tarnowskiej – Wojakowa, Iwkowa, Piątkowa czy Trzciana. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Niech wszyscy usłyszą o Miłosiernym!

Od początku w naukę tańca wielkanocnego zaangażowana jest Lilla Sztyler, nauczycielka tańca. Zauważa, że ta współczesna forma ewangelizacji, której nie było za czasów jej młodości, jest czymś, z czego warto korzystać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama