Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie bój się zawracać przejdź do galerii

24 kwietnia bp Stanisław Salaterski bierzmował młodzież z Brzeznej, Świniarska, nowosądeckiej parafii św. Heleny, Trzetrzewiny i Niskowej.

Pierwsza uroczystość bierzmowania wraz z poświęceniem nowych dzwonów odbyła się w Świniarsku, gdzie Duch Święty zstąpił na młodzież z tamtejszej parafii i z Brzeznej. W sumie sakrament bierzmowania przyjęło 109 osób. Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy TUTAJ.

Z kolei w kościele św. Heleny w Nowym Sączu bp Stanisław Salaterski udzielił darów Ducha Świętego 129 osobom z miejscowej parafii, Trzetrzewiny i Niskowej. Galerię zdjęć, na których można zobaczyć także nową zakończoną przed Wielkanocą polichromię prezbiterium kościoła św. Heleny, znajdziecie TUTAJ.

– Nie bój się zawracać, kiedy zorientujesz się, że twoje życie jest byle jakie; kiedy zorientujesz się, że stać cię na więcej; kiedy poczujesz, że Pan Jezus czeka na ciebie na innej drodze. Razem możecie uczynić więcej – przekonywał młodych bp S. Salaterski. – Nie bój się zawracać, nawet kiedy ci się wydaje, że tracisz, ziarno pszenicy musi obumrzeć, aby wydać owoc obfity – powtarzał nawiązując do dzisiejszej Ewangelii.

Właśnie sakrament bierzmowania ma dać młodym odwagę i dystans do tego, co oferuje świat. – Przyjmijcie moc Ducha Świętego, abyście budowali własne szczęście i przemieniali świat – zachęcał biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama