GN 3/2021 Archiwum

Będą spotkania z księżmi

28 kwietnia odbyło się w Tarnowie czwarte spotkanie Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Poniżej publikujemy komunikat rzecznika komisji.

Komisja Przygotowawcza V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Komunikat prasowy 5 (28.04.2017)

  1. Ks. Jacek Soprych przedstawił krótko historię trzech pierwszych synodów diecezjalnych (z 1928, 1938 i 1948). Ukazał nie tylko powody ich zwoływania, ale też sposób przeprowadzania zaledwie kilkudniowych obrad. Ich zewnętrzna forma była odmienna od obecnych oczekiwań wobec V Synodu, gdyż wówczas obowiązywało odmienne ustawodawstwo kościelne. Cele jednak były takie same: troska o wiarę wiernych i o Kościół tarnowski.
  2. Członkowie Komisji podjęli dyskusję nad propozycjami hymnu synodalnego. Zostały zgłoszone cztery aranżacje muzyczne (do jednego z tekstów są dwie kompozycje). Zdecydowano, że zanim zostanie zaproponowana Biskupowi jedna z wersji hymnu, wszystkie trzy teksty muszą zostać przeanalizowane pod względem teologicznym, gdyż nie wystarczy tylko opina muzyczna.
  3. Rozmawiano także o konwencji wrześniowych spotkań z kapłanami, jakie odbędą się w każdym dekanacie z przedstawicielami Komisji Przygotowawczej. Ostateczna ich forma zostanie szczegółowo opracowana przed wakacjami. Już w niedługim czasie bp Leszek Leszkiewicz wystosuje list do kapłanów zachęcając ich do refleksji nad kwestiami, które powinny zostać podjęte na V Synodzie oraz do wygłoszenia wiernym homilii o synodzie.
  4. Przedstawiono również postępy prac poszczególnych zespołów tematycznych. W maju odbędzie się konferencja prasowa, podczas której po raz pierwszy zostanie zaprezentowane logo i strona internetowa V Synodu. O terminie konferencji wszystkie media zostaną poinformowane z odpowiednim wyprzedzeniem.
  5. Przypominamy, że każdy może skontaktować się z Sekretariatem V Synodu Diecezji Tarnowskiej listownie, mailem lub telefonicznie. Zachęcamy także do śledzenia bieżących informacji na różnych kanałach internetowych i radiowych: Facebook, Twitter czy YouTube (SynodTarnow) oraz do słuchania sobotnich audycji w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Z poważaniem

ks. Andrzej Dudek
rzecznik prasowy Komisji Przygotowawczej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama