Nowy numer 3/2021 Archiwum

Strażak to człowiek z charakterem przejdź do galerii

W kościele św. Pawła w Bochni spotkali się druhowie z całego powiatu bocheńskiego wraz z rodzinami.

Po raz drugi kapelan powiatowy ZOSP RP zgromadził strażaków powiatu bocheńskiego na uroczystości z okazji święta ich patrona, św. Floriana, które przypada 4 maja.

– Moim marzeniem jest integracja naszej rodziny strażackiej. Chciałbym, żebyśmy się razem od czasu do czasu spotkali, poznali nawzajem, porozmawiali ze sobą i wspólnie pomodlili – mówi ks. Stanisław Szczygieł, kapelan strażaków powiatu bocheńskiego. – Taką okazją jest dzień św. Floriana. Zawsze druhowie strażacy na swoim terenie tę uroczystość świętowali. – A teraz chcielibyśmy to czynić na szczeblu powiatu – dodaje kapelan.

Uroczystość odbyła się 29 kwietnia w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni. Na nabożeństwo przybyło 25 pocztów sztandarowych jednostek OSP i PSP z powiatu bocheńskiego oraz strażacy na czele z prezesem Ludwikiem Węgrzynem oraz komendantem powiatowym PSP Krzysztofem Kokoszką.

Głównym celebransem tychże uroczystości był ks. prałat Jan Nowakowski, proboszcz parafii św. Pawła, w koncelebrze z ks. Stanisławem Szczygłem oraz pracującymi w parafii ks. Wacławem Paterakiem i ks. Pawłem Skrabą.

Homilię wygłosił powiatowy kapelan strażaków, który zachęcał ich, by w swej posłudze kierowali się Ewangelią, by trwali przy tradycjach i wartościach, jakie otrzymaliśmy w spadku od poprzednich pokoleń. Mówił także, że każdy strażak to człowiek z charakterem, który nie boi się wyzwań i ryzyka.

Uroczystość zgromadziła wielu strażaków, a także ich rodziny, które w tym dniu pragnęły się modlić za nich oraz dziękować za dotychczasową posługę bliźnim. W nabożeństwie wzięła udział orkiestra strażacka z OSP Grobla, a także schola dziewczęca Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP w Łąkcie Górnej.

Kapelan już zaprasza strażaków na listopadowe modlitewne spotkanie z racji Wszystkich Świętych. Wtedy strażacy modliliby się szczególnie za swoich zmarłych kolegów, którzy odeszli na wieczną służbę do Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama