Nowy numer 2/2021 Archiwum

Maryja zaprasza...

...na majówki odprawiane "blizy Nieba", po górach, dolinach i z wieży kościelnej, przy kapliczkach i krzyżach. Tylko w Laskowej jest ich ponad 60.

Kapliczki i krzyże w Laskowej, których jest ponad 60, rozsiane są po całej parafii, a nadal przybywa tu nowych. 13 maja planowane jest poświęcenie przykościelnej kapliczki z figurą Matki Bożej Fatimskiej w otoczeniu Łucji, Hiacynty i Franciszka.

Maryja zaprasza...   Projekt kapliczki, która powstaje przy kościele w Laskowej i zostanie poświęcona 13 maja Beata Malec-Suwara / Foto Gość Ludzie codziennie gromadzą się przy nich przez cały maj na nabożeństwie do Matki Bożej. W majowe soboty i niedziele przy 10 z nich odprawiana jest Msza św., w której uczestniczy od 40 do 300 osób. Czasem o oprawę muzyczną dba parafialna orkiestra dęta, która istnieje tu od 85 lat.

- Zresztą słychać ją przez cały maj po okolicy, codziennie bowiem o 6 rano jej członkowie gromadzą się na wieży kościelnej i przez pół godziny grają pieśni maryjne. To piękna tradycja - uważa proboszcz z Laskowej ks. Andrzej Wanat.

Nabożeństwa majowe w plenerze odbywają się także w Piwnicznej-Zdroju. Dziś, 3 maja, o godz. 17.30 będzie sprawowana majówka przed figurą Matki Bożej na ul. Daszyńskiego. Te w górach, nazwane "Majówkami blizy Nieba", rozpoczną się 7 maja.

Spotkanie z Maryją przy jednej z kapliczek w górach zawsze rozpoczyna się Mszą św. o 17.00, następnie jest odprawiana majówka, dużo przy tym śpiewu, a jeśli pogoda pozwala - organizowana jest chrześcijańska biesiada.

Miejsca tegorocznej modlitwy i wędrowania w czasie "VII Majówki blizy Nieba" to: 7 maja - Zapotok, 14 maja - Śmigowskie, 21 maja - Bziniaki i 28 maja - Fiedorek. Każda pogoda jest dobra!

Organizatorami spotkań są piwniczańska parafia oraz Regionalny Zespół "Dolina Popradu". Cały program wraz z mapą znajduje się na stronie internetowej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama