Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wzięli i czytali przejdź do galerii

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie urządziły Dzień Czytania Pisma Świętego.

– Czytaliśmy Ewangelię św. Marka. Na poszczególnych godzinach lekcyjnych uczniowie klas IV, V i VI odczytywali kolejne fragmenty tekstu biblijnego. Lektura poprzedzona była modlitwą o światło Ducha Świętego oraz krótkim wstępem. Podczas odczytywania Ewangelii zapalona świeca przypominała o obecności Chrystusa w słowie Bożym – mówi ks. katecheta Lesław Wąchała.

W trakcie spotkania z Pismem Świętym został zorganizowany także quiz biblijny, w którym wzięli udział tak uczniowie, jak i nauczyciele. Czytanie Pisma Świętego miały również najmłodsze dzieci szkolne z klas I do III.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą „chleb życia”, czyli fragment Pisma Świętego przygotowany przez uczniów klasy V C. Uczniowie zostali zachęceni do nauczenia się tego fragmentu na pamięć.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma