Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tobie, Polsko, zaśpiewają

Do końca maja można się zgłaszać do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Polonia Semper Fidelis".

Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy przy współudziale Miasta Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Urzędu Gminy w Dębicy serdecznie zaprasza solistów, duety, schole, chóry i zespoły muzyczne (max 15 osób) do udziału w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Polonia Semper Fidelis".

Festiwal odbędzie się w dniach 9−11 czerwca 2017 roku w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, ul. Mickiewicza 2, 39-200 Dębica. Szczegóły będą podawane na stronie internetowej parafii milosierdzie.debica.pl. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: festiwal_debica@interia.pl, lub telefonicznie pod numerem 784-075-340. Dyrektorem tegorocznej edycji festiwalu jest ks. Józef Durlak.

W ubiegłym roku na scenie zaprezentowało się 275 osób, część z nich występowała solo, ale były także duety, tercety, zespoły, a nawet małe chóry, działające przy parafiach, szkołach, instytucjach kulturalnych. W sumie 72 "uczestników". Przyjechali z województwa podkarpackiego, dolnośląskiego, lubelskiego, mazowieckiego.

Festiwal Polonia Semper Fidelis to nie tylko czas przesłuchań, ale także koncerty galowe. W piątek 9 czerwca na scenie wystąpi zespół "Rewolucja", a w sobotę 10 czerwca o godz. 19 w dolnym kościele zaśpiewa Krystyna Giżowska.

W niedzielę podczas organizowanego przy festiwalu festynu będzie można oprócz koncertu laureatów wysłuchać utworów Miejskiej Orkiestry Dętej, zespołów dziecięcych, zespołu ze Szkoły Muzycznej Yamaha czy wokalistów szkoły Katarzyny Godzisz. Na wieczór zaplanowano koncert TOP ONE.

Plakat XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis   Plakat XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis
Kliknij w obrazek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama