Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tańcz i kochaj przejdź do galerii

Na brzeskim Rynku, przy parafii św. Jakuba, mali i duzi zatańczyli z okazji przypadających dzisiaj urodzin św. Jana Pawła II.

W słoneczną niedzielę 14 maja na brzeskim Rynku, przy parafii św. Jakuba Apostoła, dzieci i młodzież zatańczyli z okazji urodzin św. Jana Pawła II do piosenek Siewców Lednicy. Akcja ta, tzw. fishmob, promował tegoroczne ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Lednicą pt. "Idź i kochaj".

Tańczyły dzieci i młodzież, a także dorośli z Brzeska, Dębna, Kąt, Dobrocieszy, Iwkowej, Nagórza i Wojakowej. – Trzeci raz biorę udział w tanecznym świętowaniu urodzin św. Jana Pawła II, a poprzez taniec promujemy i zachęcamy innych do wyjazdu nad Lednicę – mówi Patrycja. Magda dodaje, że jej udział w akcji sprawił radość także jej mamie. – Zawsze się cieszy, kiedy wyjeżdżam na tego typu spotkania z młodzieżą, nawet nie muszę pytać o pozwolenie – zauważa z uśmiechem na twarzy.

– Tańca nie zabraknie także w Zakliczynie podczas koncertu uwielbienia 15 czerwca, na który już teraz zapraszamy – zachęca z kolei Andżelika.

Była to już szósta taneczna akcja w Brzesku "Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II". Trwała około godzinę. Inicjatorami jej byli wodzireje ledniccy z Brzeska – niezastąpiona Lilla Sztyler, która poświęciła mnóstwo czasu i serca na przygotowywanie choreografii z młodzieżą z kilku miejscowości a także Mariusz Niedziałkowski (Grupa Imprateam).

Bardzo dziękujemy za pomoc naszej parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku, ks. proboszczowi Józefowi Drabikowi oraz UM Brzesko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama