Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niosą pomoc innym przejdź do galerii

W Tarnowie zakończył się rejonowy finał konkursu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".

Konkurs organizowany jest od 10 lat w Małopolsce. Jest odpowiedzią na apel Jana Pawła II, który prosił byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. To działanie skierowane do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, które ma przyczynić się do pobudzania inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowania wśród młodzieży wartości uniwersalnych. Ma również służyć tworzeniu w szkołach województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu

W tym roku w rejonie tarnowskim do konkursu przystąpiło 39 szkół, a w nich blisko 700 wolontariuszy. - Dziś jednak niemal w każdej szkole praktykuje się wszechstronną pomoc drugiemu człowiekowi, wychowuje uczniów do tego, zachęca. Wolontariat - w różnej formie - jest właściwie w każdym gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej - mówi Artur Puciłowski, dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Spośród nadesłanych 39 zgłoszeń i sprawozdań tarnowska komisja rejonowa wyłoniła 6 finalistów, którzy zaprezentowali swoja działalność na finale tarnowskim.

Sześć najlepszych tegorocznych placówek w rejonie tarnowskim to:

  • „Bursa międzyszkolna” w Tarnowie
  • Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Jóżefa Tischnera w Bochni
  • Gimnazjum w Łapczycy
  • Gimnazjum w Olszynach
  • Gimnazjum w Bolesławiu
  • Gimnazjum w Zaczarniu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama