Nowy numer 2/2021 Archiwum

Anioł Pokoju w Laskowej

Do kapliczek, które znajdują się na terenie tej parafii, dołączyła kolejna - Matki Bożej Fatimskiej w otoczeniu Hiacynty, Franciszka i Łucji.

Na terenie laskowskiej parafii, która nosi wezwanie Najświętszego Imienia Maryi, jest kilkadziesiąt kapliczek poświęconych Matce Bożej. Teraz dołączyła do nich kolejna znajdująca się obok kościoła, a poświęcona Fatimskiej Pani. Poświęcił ją 13 maja ks. Andrzej Wanat, proboszcz w Laskowej.

- Życie tutaj jest kształtowane przez pobożność maryjną. I oby ona nie zaginęła, ani w naszej parafii, ani w całym narodzie, bo Maryja zawsze prowadzi do Jezusa. Trzeba tę tradycję pielęgnować - mówi ks. Wanat, wdzięczny wszystkim, także Liturgicznej Służbie Ołtarza i orkiestrze parafialnej za udział w modlitwie.

Anioł Pokoju w Laskowej   Poświęcenie kapliczki odbyło się przy udziale orkiestry parafialnej, która istnieje tutaj od ponad 85 lat. arch. parafii w Laskowej W Laskowej żywo podtrzymywana jest tradycja gromadzenia się ludzi na majówkach przy kapliczkach i krzyżach. Codziennie też przez cały maj od 6 rano miejscowa orkiestra parafialna wygrywa pieśni maryjne z wieży kościelnej.

W nowej kapliczce umieszczono postaci Maryi - Anioła Pokoju oraz dzieci fatimskich - św. Hiacynty, św. Franciszka i s. Łucji. Dwoje pierwszych kanonizował papież Franciszek 13 maja. Diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego s. Łucji zakończył się 13 lutego tego roku, a więc w 12. rocznicę jej śmierci.

Figury zostały wykonane w pracowni autorskiej państwa Ewy i Romana Fleszarów w Karwodrzy, k. Tuchowa. Anioł Pokoju w Laskowej   Figury do nowej kapliczki wykonali państwo Fleszarowie z Karwodrzy k. Tuchowa arch. parafii w Laskowej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama