Nowy numer 2/2021 Archiwum

Niedziela synodalna

Podczas spotkania Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej ustalono, że jeszcze przed wakacjami w każdej parafii będzie taka celebrowana.

22 maja odbyło się w Tarnowie piąte spotkanie Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Ustalono, że jeszcze przed wakacjami w każdej parafii będzie celebrowana jedna „niedziela synodalna” z homilią na temat synodu i intensywną modlitwą o dobre jego przygotowanie. Szczegółowe wytyczne zostaną przekazane końcem maja.

Trwają także prace przygotowawcze nad materiałami informacyjnymi, czyli plakat, folder, krótki spot, Vademecum V SDT, obrazki z modlitwą, konspekty katechez, czytanki październikowe dotyczące ważnych zagadnień duszpasterskich.

Z kolei po drugiej niedzieli września, raz w tygodniu w poszczególnych dekanatach, będą odbywać się spotkania członków Komisji ze wszystkimi kapłanami. Omówiono wstępnie schemat tych konsultacji presynodalnych, podczas których zostanie wyjaśniony regulamin V Synodu oraz po dyskusji, przy współudziale księży, zostaną doprecyzowane zagadnienia, które podejmie synod.

Ponadto Zespół ds. Ewangelizacji poinformował o modlitewnej inicjatywie synodalnej małżeństw z Domowego Kościoła i Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa "Wynajmij M3 Świętym! - czyli domowe korepetycje z Miłości". Są to spotkania rodzinne w towarzystwie relikwii świętych małżonków Ludwika i Zelii Martin, rodziców św. Teresy z Lisieux. Więcej informacji na stronie nowaewangelizacja.diecezja.tarnow.pl lub na Facebooku NowaEwangelizacjaTarnow.

Pełną treść komunikatu rzecznika prasowego Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej publikujemy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama