Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wynajmij M3 Świętym

Nowa inicjatywa Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji, małżeństw z Domowego Kościoła i Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa.

„Wynajmij M3 Świętym, czyli domowe korepetycje z Miłości” to pomysł polegający m.in. na peregrynacji relikwii św. Ludwika i Zelii Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Inicjatywa została podjęta w związku z V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

– Definicja Synodu na nasz użytek to „zejść się, aby razem iść, odczytując znaki czasu”. Pragniemy, by w domach rodzin naszej diecezji zeszli się razem małżonkowie, którzy żyją już w Niebie i ci, którzy żyją jeszcze na ziemi. Ufamy, że to spotkanie będzie inspiracją dla każdej rodziny, a przez nie dla naszej diecezji, do odczytania znaków czasu dla Kościoła, który jest w Tarnowie – mówią ks. Artur Ważny i Marcin Lewandowski z wydziału ds. nowej ewangelizacji.

Projekt jest realizowany wspólnie z Domowym Kościołem, Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Józefa oraz siostrami karmelitankami. – Skrót M3 oznacza „Miłość – Martin – Małżeństwo”. Naszym celem jest, aby przykład świętych małżonków zachęcał małżeństwa i całe rodziny do wiernego podążania ku świętości – dodają organizatorzy.  

Program nawiedzenia jest następujący:

  • Relikwie wraz z wizerunkami świętych przebywają u jednej rodziny kilka dni (do uzgodnienia z parą przejmującą relikwie świętych małżonków).
  • Para goszcząca relikwie zaprasza małżeństwo, które ma je przejąć, na symboliczną kawę i ciastko.
  • Podczas rozmowy małżonkowie zapisują (w towarzyszącym relikwiom zeszycie) propozycje tematów/problemów wartych podjęcia podczas V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  • Po wspólnej krótkiej modlitwie relikwie przekazywane są następnej parze.
  • Po przybyciu do domu wizerunki świętych i relikwie umieszczane są w godnym miejscu a domowników zapraszamy do przeżycia tych dni w sposób wyjątkowy.
  • Relikwiom towarzyszą materiały zawierające życiorysy świętych, krótkie modlitwy i propozycje rozważań.

– Zapraszamy zatem do kontaktu i wpisania się do kolejki oczekujących na przyjęcie relikwii świętych małżonków – mówią pomysłodawcy z wydziału ds. nowej ewangelizacji.

Wynajmij M3 Świętym  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama