Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zmarł ks. Józef Słowik

Był emerytowanym proboszczem parafii Czarny Potok. Pochodził ze Szczawnicy. Miał 79 lat.

23 maja zmarł ks. Józef Słowik, emerytowany proboszcz parafii Czarny Potok. Tam też mieszkał w ostatnich latach jako rezydent.

Urodził się w Szczawnicy, był pierwszym księdzem stąd pochodzącym. 1 czerwca skończyłby 79 lat, a 29 czerwca świętowałby 54. rocznicę święceń kapłańskich.

Po zdanej w Tarnowie maturze wstąpił do tarnowskiego seminarium. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w 1963 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczepanów, Szczepanowice, Przecław i Stary Sącz. W latach 1983-2008 pełnił urząd najpierw administratora, a następnie proboszcza parafii Czarny Potok. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Łącko. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Czarny Potok, w charakterze rezydenta.

Ks. Józef Słowik był także honorowym członkiem Związku Podhalan, tytuł otrzymał za szczególne zasługi w rozszerzeniu kultu Matki Boskiej wśród braci górali oraz propagowanie nauczania papieża Jana Pawła II.

Wprowadzenie ciała śp. księdza Józefa do kościoła parafialnego w Czarnym Potoku odbędzie się w czwartek 25 maja o godz. 15. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Czarnym Potoku w piątek 26 maja o godz. 16, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama