Nowy numer 3/2021 Archiwum

Królowa jest tylko jedna! przejdź do galerii

Pokora, skromność, otwartość na działanie Ducha Świętego sprawiły, że stała się najważniejszą kobietą w historii całej ludzkości.

"Królowa jest tylko jedna!" to temat ostatniego ze spotkań młodzieży, która gromadzi się w bazylice Matki Bożej Tuchowskiej wraz z redemptorystami na comiesięcznych czuwaniach z cyklu ,,Droga wewnętrzna”.

Okoliczności związane z miesiącem majem, jak i również z setną rocznicą objawień Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, sprawiły, że to właśnie Maryja stała się przewodniczką i tematem majowych rozważań w Tuchowie.

– Po uroczystej Mszy św. popatrzyliśmy na Maryję, która przecież jest człowiekiem, a przy tym Matką Stworzyciela, w konsekwencji także naszą matką. Porównywaliśmy tę Matkę do innych ziemskich królowych, zastanawiając się, w czym tkwi sekret jej niezwykłości, tego, że jest Ona dla nas tak żywa, bo chociaż pamiętamy inne postacie wielkich królowych, to właśnie z Maryją rozmawiamy codziennie, to Maryja jest dla nas wzorem i to do Niej zwracamy się mówiąc: Mamusiu – relacjonuje Dominik Strychacz CSsR z Tuchowa.

– Zauważyliśmy, że sekret Matki Boga tkwi m.in. w jej pokorze i skromności. Otwartość na działanie Ducha Świętego sprawiła, że jako zwykła dziewczyna, stała się najważniejszą kobietą w historii całej ludzkości. Pragnienie wypełnienia Słowa pozwoliła jej stać się także symbolem służby, a dla nas Matką, która jest gotowa nieustannie pomagać i zawsze prowadzi nas do spotkania ze swoim Synem, u którego wstawia się za nami w naszych potrzebach – dodaje.

Królowa jest tylko jedna!   Spotkanie zakończyło się śpiewem Akatystu pod przewodnictwem kleryków Wyższego Seminarium Redemptorystów w Tuchowie arch. redemtorystów w Tuchowie Spotkanie zakończyło się śpiewem Akatystu pod przewodnictwem kleryków Wyższego Seminarium Redemptorystów w Tuchowie. – Majowe spotkanie u stóp Matki Bożej Tuchowskiej z pewnością zbliżyło nas do naszej wspólnej Mamy jeszcze bardziej. Jeśli stajemy blisko Niej, to spotykamy się z Jej Synem, co stało się naszym udziałem. Pełni radości z działania Boga w historii świata i naszym życiu z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkanie, które odbędzie się w trakcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego– zapowiada, zapraszając na nie, Dominik Strychacz CSsR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama