Każdy jest zaproszony

4 czerwca kard. Stanisław Dziwisz nałoży koronę papieską Pięknej Pani z tarnowskiej Fatimy.

– To miasto potrzebuje modlitwy, to miasto potrzebuje koronacji, to miasto potrzebuje nawrócenia – nawoływał biskup tarnowski Andrzej Jeż w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Tarnowa, która odbyła się w Wielką Środę i zaprowadziła biorącą w niej udział 3-tysięczną rzeszę wiernych do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

4 czerwca kard. Stanisław Dziwisz nałoży korony na skronie figury Pięknej Pani z tarnowskiej Fatimy. Współkoronatorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Niedawno otrzymaliśmy informację z Watykanu, że koronacja odbędzie się na prawach papieskich. Oznacza to, że nie tylko papież Franciszek pobłogosławił koronę na Jasnej Górze, kiedy był w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży, ale też wydał specjalny dokument potwierdzający uznanie wielkości naszego sanktuarium i kultu figury Matki Bożej, jaka się w nim znajduje – tłumaczy kustosz miejsca ks. Stanisław Bilski.

– Korona dla Matki Bożej z tarnowskiej Fatimy powstała z darów parafian. Wierni gromadzili cenne wota przez dwa lata, które następnie zostały przekazane do pracowni brązowniczej Jerzego Uruszczaka w Krakowie, gdzie korona powstała – mówi ks. Bilski.

Misternie utkana ze złotych niteczek, ozdobiona kamieniami zdaje się być wyrazem wdzięczności i miłości wiernych czcicieli Fatimskiej Pani, bo jak podkreśla ks. Stanisław Bilski, to właśnie oni byli inicjatorami tego, co niebawem stanie się naszym udziałem.

Na koronację zaproszeni są mieszkańcy miasta i całej diecezji. Uroczystą Eucharystię poprzedzi procesja z figurą na plac koronacyjny (tzw. dawna kapłanówka) o godz. 9 oraz nabożeństwo maryjne.

Program koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie przedstawia się następująco:

3 czerwca – wieczór czuwania

  • 18.00 – nieszpory maryjne
  • 18.30 – Eucharystia ze słowem Bożym
  • 20.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 21.00 – uroczysty Różaniec Fatimski
  • 22.00 – pasterka maryjna

4 czerwca – dzień koronacji

  • 8.00 – Msza św., po której odbędzie się procesja z cudowną figurą na plac koronacyjny, mieszczący się obok sanktuarium na tzw. dawnej kapłanówce
  • 10.00 – nabożeństwo oczekiwania
  • 11.00 – Msza św. koronacyjna z aktem zawierzenia rodzin. Po zakończeniu liturgii procesja z koronowaną figurą na plac sanktuaryjny, gdzie zostanie ona złożona na ołtarzu polowym, by wierni mogli oddać jej cześć i się przed nią pomodlić

Uwaga: Wszyscy pielgrzymi, a szczególnie wszystkie pielgrzymki zorganizowane, powinni przybyć na plac koronacyjny najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem uroczystości. Na placu przewidziano ok. 2000 miejsc siedzących. Można zabrać ze sobą stołeczki. Należy pamiętać o zabraniu wody do picia, parasola i niezbędnych lekarstw. Na plac nie wolno wnosić żadnych ostrych narzędzi.

 

Każdy jest zaproszony   Plakat koronacyjny - kliknij

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..