Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mała Fatima w Korzeniowie przejdź do galerii

Niewielka parafia wielkodusznie ugościła młodych z dekanatu Pustków-Osiedle.

W parafii św. Anny w Korzeniowie odbyło się spotkanie młodych z dekanatu Pustków – Osiedle.

- Jedna z uczennic zaproponowała, żeby korzeniowskie spotkanie miało charakter maryjny i nazywało się „Mała Fatima”. Z „małej” powstała później „mini”, ale sens jest ten sam. Oczywiście nazwa spotkania nawiązuje do 100. rocznicy objawień fatimskich - mówi ks. proboszcz Roman Deszcz.

Mini Fatima rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył proboszcz z Brzeźnicy ks. Mariusz Maziarka. Śpiew animowały siostry służebniczki dębickie.

Po Eucharystii młodzi i miejscowi parafianie przeszli pod figurę Matki Bożej, gdzie została odmówiona litania loretańska.

Po modlitwie przyszedł czas na zabawę, ale wcześniej mieszkańcy Korzeniowie uraczyli gości kiełbaską z ogniska i domowym ciastem.

Po posiłku grupa tancerzy lednickich z Tuchowa animowała wspólne uwielbienie Pana Boga tańcem. Taniec animowali także sami młodzi z dekanatu.

- Wiele osób zaangażowało się w organizację spotkania, bo i dorośli, młodzież, OSP, panie z koła gospodyń wiejskich. Sporo trzeba było przygotować ławek, kijów do kiełbasy. Nie spodziewaliśmy się tylu gości, tym bardziej się cieszymy - mówią Kuba, Ania i Gabi.            

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama