Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gdzie jest niebo? przejdź do galerii

28 maja bp Andrzej Jeż przewodniczył uroczystości 25-lecia istnienia tarnowskiej parafii pw. Dobrego Pasterza i poświęcił w tamtejszym kościele wysokiej klasy organy.

- Gdzie jest niebo? - pytał w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas homilii Mszy św. jubileuszowej w kościele pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie.

- Niebo nie jest odległym miejscem, lecz sposobem istnienia, do którego ciągle dążymy. Jego przedsmak otrzymujemy mocą sakramentów świętych. Zarysy nieba widzimy też w dostrzegalnym na ziemi dobru i pięknie - wskazywał homileta, przekonując, że właśnie w świątyni, która jest sercem każdej parafii, niebo styka się z ziemią przez sprawowaną tu liturgię, obecność Syna Bożego, zanoszone do Boga modlitwy.

- Horyzont nieba, pod którym żyjemy, jest nieukończony - mówił pasterz Kościoła tarnowskiego, zachęcając byśmy na wzór Maryi, świętych i błogosławionych ustawicznie pielęgnowali w sobie godność człowieka Bożego. - Niech Bóg udzieli waszej wspólnocie parafialnej daru swojego błogosławieństwa i niech was prowadzi ku chwale i radości nieba - życzył jubilatom.

Podczas uroczystości 25-lecia istnienia parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie bp Andrzej Jeż dokonał poświęcenia nowych wysokiej klasy organów piszczałkowych w tamtejszym kościele.

Mają 27 głosów i ponad 2 tysiące piszczałek. Wybudowała je w latach 2012–2015 dzięki ofiarności parafian firma Andrzeja Ragana z Włocławka.

- Niech ich głos budzi nas z duchowego letargu i wyzwala w sercach i na ustach pieśń ludu idącego z radością na spotkanie Pana tutaj w doczesności, a także wieczności, ku której wspólnie pielgrzymujemy - mówił bp Andrzej Jeż.

Parafia pw. Dobrego Pasterza jest najmłodszą tarnowską parafią. Młodą także ze względu na dużą liczbę młodych rodzin do niej należących. Działa niezwykle prężnie, o czym świadczy chociażby tempo, w jakim powstał kościół, jego wyposażenie, dzwony, zagospodarowanie ponadpółhektarowego placu.

Jeszcze w tym roku niedaleko znajdującej się tutaj groty Pana Jezusa Frasobliwego parafia planuje zbudowanie kolejnej, tym razem poświęconej Matce Bożej z Lourdes.

- To jest nasz wspólny wysiłek - mówił miejscowy proboszcz ks. Jan Ptak podczas dzisiejszej uroczystości, dziękując wszystkim za udział w niej i tym, którzy do budowy świątyni się w jakikolwiek sposób włączyli.

- Niech dzisiejsza uroczystość stanie się świętem dziękczynienia Bogu i ludziom. Niech budzi w naszych sercach dalszy zapał i entuzjazm - dodał.

W uroczystości wzięli udział licznie gromadzeni parafianie, księża z całego dekanatu, kapłani związani z parafią, także przez posługę w niej w ciągu tych 25 lat. Był także prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy TUTAJ.

Po południu na placu przy kościele Dobrego Pasterza rozpoczął się festyn jubileuszowy dla rodzin, na który do wspólnego świętowania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Tarnowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama