Nowy numer 38/2022 Archiwum

Jak prymicjanci, choć 30-latkowie

Księża wyświęceni 30 lat temu dziękowali za dar kapłaństwa w sanktuarium Matki Bożej w Lourdes.

Organizatorem i zarazem uczestnikiem pielgrzymki był bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

– Mieszkaliśmy w Domu Polskim w Misji Katolickiej w Lourdes. Kapelanem jest tam jubilat ks. Eugeniusz Szyszka, długoletni Misjonarz z Afryki. Nad całością programu naszej pielgrzymki czuwał rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś, również obchodzący jubileusz. Łącznie było 14 kapłanów – mówi ks. Bogusław Czech, proboszcz w Straszęcinie.

Głównym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. w Grocie Lurdzkiej sprawowana w samą rocznicę święceń kapłańskich., a następnie plenerowa Droga Krzyżowa z błogosławieństwem indywidualnym i z nałożeniem rąk na każdego kapłana przez bp Lechowicza.

– O takie błogosławieństwo poprosił również ksiądz biskup wszystkich swoich kapłanów kolegów. Uczestniczyliśmy w procesjach różańcowych, eucharystycznych i na zakończenie w międzynarodowej Mszy św. w dolnej bazylice z udziałem ok. 20 tys. wiernych z całego świata. Był czas na wycieczki w Pireneje i nad Ocean Atlantycki – dodaje ks. Czech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy