Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parafie neoprezbiterów przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż wręczył nowowyświęconym księżom skierowania na ich pierwsze placówki duszpasterskie.

W minioną sobotę 27 maja bp Andrzej Jeż wyświęcił na kapłanów 24 diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz jednego diakona z Kongregacji św. Filipa Neri w Tarnowie.

Księża neoprezbiterzy odprawili prymicyjne Msze św. w swoich rodzinnych parafiach 28 maja, a już 30 dowiedzieli się, jakie będą ich pierwsze parafie. Uroczyste wręczenie aplikat odbyło się w domu biskupów tarnowskich. Skierowania na pierwsze placówki duszpasterskie wręczył im bp Andrzej Jeż.

- Emocji jest wiele, bo bardzo szybko, zaraz po prymicji, dowiadujemy się, gdzie będziemy pracować. Idziemy z programem papieża Franciszka, czyli wychodzimy do ludzi, szukamy ich, nie zamykamy się w ustalonych schematach postępowania, pracy. Chcemy szukać owiec, pachnieć jak one, czyli być z nimi i dla nich - podkreśla ks. Mateusz Odziomek.

- Za parafian, do których się idzie, trzeba się modlić. A planów duszpasterskich jest wiele, bo też w seminarium się sporo nauczyliśmy na przykład w kwestii prowadzenia grup, katechizowania, głoszenia kazań. Życie, potrzeby ludzi zweryfikują te plany. Ważne, żeby służyć ludziom i prowadzić ich do Boga - mówi ks. Maciej Biedroń.

- Pierwsza parafia to szkoła, w której będę się praktycznie uczył życia kapłańskiego. Doświadczenie wówczas zdobyte będzie owocowało w późniejszej pracy duszpasterskiej - uważa ks. Piotr Tajak.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ, gdzie znajdują się informacje o każdym kapłanie, z jakiej pochodzi parafii i jaka będzie jego pierwsza wspólnota, której będzie służył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama