Nowy numer 50/2018 Archiwum

Korona dla Fatimskiej Pani

Cudowna figura zostanie ozdobiona koroną w imieniu i autorytetem papieża Franciszka.

4 czerwca kard. Stanisław Dziwisz - przy współudziale biskupa Andrzeja Jeża - dokona koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej z tarnowskiego sanktuarium. To historyczne dla diecezji tarnowskiej wydarzenie przypada w roku setnej rocznicy objawień fatimskich. Uroczystości, na które zaproszona jest cała diecezja, odbędą się w niedzielę, 4 czerwca, na placu koronacyjnym na tzw. starej kapłanówce.

Niedawno do diecezji dotarła informacja z Watykanu, że koronacja odbędzie się na prawach papieskich. – Otrzymałem specjalny dokument z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Na mocy szczególnego upoważnienia przez papieża Franciszka, Kongregacja udziela zezwolenia, aby słynąca łaskami figura Matki Bożej z tarnowskiego sanktuarium została ukoronowana w imieniu i autorytetem papieża Franciszka – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Posłuchaj biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża

Korona została również poświęcona przez papieża Franciszka, który był w Polsce podczas ŚDM. Jak mówi kustosz sanktuarium ks. Stanisław Bilski - jest ona darem parafian.

– Wierni przynosili do parafii pierścionki, łańcuszki, to co mieli cennego i ofiarowali Matce Bożej na koronę. W tej ofierze materialnej kryje się miłość do Matki Bożej. To wierni ciągle mnie pytali kiedy figura Matki Bożej zostanie ukoronowana. Liczę, że po koronacji Tarnów odżyje duchem maryjnym, że pokocha swoją Matkę i że jeszcze częściej mieszkańcy będą tutaj pielgrzymować – dodaje ksiądz kustosz.

Posłuchaj kustosza sanktuarium ks. Stanisława Bilskiego

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy