Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dziękujemy Ci, Karolino przejdź do galerii

Do Zabawy z całej Polski przyjechali ci, którym patronuje ta błogosławiona. 30 lat temu na ołtarze wyniósł ją Jan Paweł II.

Dokładnie 10 czerwca minęło 30 lat od beatyfikacji Karoliny, 16-latki z Wał-Rudy, która dziś patronuje m.in. szkołom, Różom różańcowym, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ruchowi Czystych Serc, Miasteczku Modlitewnemu, Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej.

Dziękujemy Ci, Karolino   Mocni w Duchu przygotowali inscenizację o bł. Karolinie Beata Malec-Suwara / Foto Gość Właśnie przedstawiciele tych wszystkich ruchów z całej Polski, m.in. z Krakowa, Łodzi czy Poznania, jak i wiele indywidualnych osób, które przyjęło ją za patronkę, przyjechało do Zabawy, by dziękować za nią Bogu.

A za co można podziękować dziś jej? – Przede wszystkim za przykład, który nam dała – mówi Patrycja Wigurska-Bąk z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Dziękuję, że mogłam się o niej dowiedzieć, i za to, że dzisiaj mogę ją naśladować, a jej osobiście dziękuję za pomoc przy podejmowaniu różnych decyzji w życiu i za to, że jest taką moją prawdziwą patronką. Czuję to coraz bardziej przez to, jak ona prowadzi mnie w życiu – dodaje Patrycja.

– Dziękuję jej za siłę, którą mi daje do tego, by owocnie przeżywać swą młodość, żeby nie marnować życia, umieć poświęcić go Panu Bogu i drugiemu człowiekowi we wszystkim co robię na co dzień – zaznacza z kolei Faustyna Uryga także z KSM-u.

Popularność bł. Karoliny zadziwia i cieszy kustosza jej sanktuarium w Zabawie ks. Zbigniewa Szostaka. – Karolina ciągle nam pokazuje, że musimy ją odkrywać. Jestem o tym przekonany po 30 latach od jej beatyfikacji i 16 latach, jakie jestem tutaj w Zabawie – mówi. – Ona nigdy nie pozwoliła mi się znudzić i za to jestem jej wdzięczny – dodaje.

Dziękujemy Ci, Karolino   Ks. Zbigniew Szostak przekazał relikwie bł. Karoliny przedstawicielom Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z Lublina i organizatorom Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu Beata Malec-Suwara / Foto Gość Niezwykłe dla niego jest to, że dziś do Zabawy po jej relikwie przyjechała delegacja z Dębowca, by zabrać ją na Międzynarodowe Spotkanie Młodych, które jest tam organizowane, ale i przedstawiciele Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z Lublina. – Studenci niezwiązani z żadnym ruchem katolickim chcą wziąć ją do siebie i z nią się formować – zauważa.

Zafascynowani bł. Karoliną są też Mocni w Duchu z Łodzi. To oni poprowadzili większą część spotkania w Zabawie. Raz w miesiącu z kolei u siebie organizują Uwielbieniową Łódź Ratunkową z bł. Karoliną. W Zabawie byli też przedstawiciele Ruchu Czystych Serc z Poznania, z którymi błogosławiona działa z kolei wręcz na arenie międzynarodowej. – Karolina funduje nam piękny i cudowny czas, a my mamy nadzieję, że doczekamy się także jej kanonizacji – mówi ks. Szostak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama