Nowy numer 2/2021 Archiwum

Za patronem pieszo i rowerem przejdź do galerii

Z Janem Pawłem II można budować ducha, jak i ciało. Dziś uczniów IV LO i Gimnazjum nr 10 w Tarnowie trasa zaprowadziła do Wał-Rudy i Zabawy.

- Od wielu organizujemy w naszej szkole wydarzenia turystyczne dla uczczenia pamięci naszego patrona Jana Pawła II - mówi Monika Chłopecka, nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie.

Tylko w tym roku w maju w 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 10 pokonali 40-kilometrową trasę rowerem, zwiedzając Tyniec, Kopiec Kościuszki i krakowski Rynek.

Od 15 lat z kolei w szkole tej organizowany jest pieszy rajd szlakami Jana Pawła II. Tych głównie w Beskidach i Gorcach nie brakuje.

- W tym roku wyruszyliśmy do Piwnicznej-Kosarzysk, by po kilkugodzinnej wędrówce malowniczymi szlakami Beskidu Sądeckiego zakończyć przygodę w Jaworkach - mówi Monika Chłopecka, organizatorka tej wyprawy.

14 czerwca młodzież pod opieką nauczycieli i przewodnika wyruszyła rowerami do Wał-Rudy i Zabawy. Rajd zorganizowany przez nauczyciela Jacka Snopkowskiego odbył się z okazji 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Tarnowa. Droga nieprzypadkowo została wytyczona do miejsc związanych z bł. Karoliną, gdyż w czerwcu 1987 roku papież Polak to ją wyniósł tu na ołtarze.

- Chcemy dziękować za mijający rok szkolny, a przy tym bł. Karolina jest patronką młodzieży, wskazuje na styl życia, który należy promować wśród młodych - uważa Jacek Snopkowski. - Poprzez takie wydarzenia jak to możemy z Janem Pawłem II budować ducha i ciało - dodaje nauczyciel.

Zdjęcia z rajdu zamieściliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama