Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jeszcze tylko certyfikaty i… do roboty!

Uczestnicy Młodzieżowej Szkoły Animatora zakończyli szkolenia.

Ostatnie warsztaty i zajęcia w ramach Młodzieżowej Szkoły Animatora były związane z liturgią i metodami integrowania grupy młodzieżowej.

Artur Gondek, diecezjalny prezes LSO, przedstawił młodym zasady funkcjonowania roku liturgicznego oraz poszczególnych jego wydarzeń. O schemacie Mszy św. oraz o gestach i postawach w liturgii mówił diecezjalny liturgista ks. dr Andrzej Dudek. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wodzireja Zofię Juchno -Bąk.

Z przyszłymi animatorami spotkał się bp Leszek Leszkiewicz. Zachęcił młodych do dawania żywego świadectwa wiary oraz zaprosił do aktywnego uczestnictwa w V Synodzie Diecezji Tarnowskiej.

– Młodzieżowa Szkoła Animatora nauczyła mnie tego, że animatorem jest się cały czas, wszędzie i w każdym środowisku. Szczerze przyznam, że czerpię z tego radość, bo czuję w tym działaniu pomoc od samego Boga, od mojego Taty, i wiem, że On jeszcze nie raz połączy moje drogi z tymi niesamowitymi ludźmi, których na tym szkoleniu spotkałem – mówi Tomasz, uczestnik tegorocznej edycji.

Anna Szczepanek, prezes Młodzieżowej Szkoły Animatora, cieszy się, że MSA odpowiada na potrzeby młodych ludzi zaangażowanych w lokalnym Kościele.

– W tym roku z rąk biskupa tarnowskiego 30 nowych osób otrzyma certyfikat poświadczający ich umiejętności. Niech służą na większą chwałę Pana i dla pożytku ich rówieśników! – dodaje.

Organizatorem MSA jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama