Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nieidealni, ale fajni przejdź do galerii

W Łękach Górnych odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży przy uwielbieniu Najświętszego Sakramentu, stole Eucharystii i tańcach.

16 czerwca w Łękach Górnych odbyło się spotkanie młodzieży dekanatu Pilzno "Nieidealni, ale fajni".

– Żaden człowiek nie jest idealny, ale należy siebie akceptować takim, jakim się jest, i większość moich znajomych raczej akceptuje siebie, choć pewnie zdarzają się takie przypadki, że ktoś nie myśli o sobie pozytywnie – mówi Aleksandra z parafii w Łękach Górnych.

Kacper, Filip i Michał z Machowej także twierdzą, że nie ma ludzi idealnych. – Każdy może mieć swój ideał, do którego dąży, ale nie osiągnie go nigdy w 100 procentach. Za to jesteśmy fajni – przekonują chłopcy.

Szymon z Łęk Dolnych z takim myśleniem nie do końca się zgadza. – Trzeba nad sobą pracować ciągle, a nie spocząć na tym, że jest się nieidealnym, ale fajnym – dodaje.

Nieidealni, ale fajni   Mszy św. przewodniczył i konferencję do młodzieży wygłosił ks. Tomasz Biernat Beata Malec-Suwara / Foto Gość "Nieidealni, ale fajni" – to temat konferencji, jaką wygłosił do młodych ks. Tomasz Biernat. Wzbogacając ją filmikami i historiami ludzi, tłumaczył młodzieży, że czas, jaki spędzamy tutaj, na ziemi, należy do Boga. Nigdy nie wiemy, ile go mamy. Ważne, by nie zmarnować go błędnymi decyzjami. Jednak nawet wtedy Bóg kocha nas nieskończoną miłością, oferuje piękne perspektywy i w sakramencie spowiedzi daje szansę, by zacząć wszystko od początku.

– Uwierz, że akceptując siebie swoim życiem, sercem i w przestrzeni Boga, możesz osiągnąć szczęście, niezależnie od tego, ile masz czasu na tym świecie – mówił ks. Tomasz Biernat, który także przewodniczył Mszy św.

Nieidealni, ale fajni   Adorację Najświętszego Sakramentu i oprawę muzyczną Mszy św. poprowadził klerycki zespół WSD Redemptorystów w Tuchowie Beata Malec-Suwara / Foto Gość Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził klerycki zespół z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, a tańce uwielbieniowe, które ze względu na deszczową pogodę odbyły się w szkole w Łękach Dolnych, Wodzireje Wojniccy.

Nieidealni, ale fajni   Spotkanie zakończyły tańce z Wodzirejami Wojnickimi Beata Malec-Suwara / Foto Gość – Spotkaniem tym chcieliśmy podziękować także za przeżywane rok temu Światowe Dni Młodzieży. Zaczęliśmy się spotykać w dekanalnym gronie 2 lata temu i nadal to kontynuujemy. Jest z nami też od samego początku bł. Karolina, patronka młodzieży – wyjaśnia ks. Krzysztof Świerczek, wikariusz z parafii w Łękach Górnych.

Galerię zdjęć ze spotkania zamieściliśmy TUTAJ.

Podczas Światowych Dni Młodzieży parafia gościła 37-osobową grupę Czechów. – Do dzisiaj nasza młodzież ma z nimi kontakt i podtrzymuje zawartą wtedy znajomość. Byli u nich w Brnie, a i oni mają przyjechać tutaj na wakacje – mówi ks. Rafał Bocheński, także wikariusz z Łęk Górnych.

Jego zdaniem, takie spotkania, jak to, mają młodzieży pokazać, że kościół nie jest zarezerwowany jedynie dla osób starszych. – Młodzi są w kościele i działają, tylko trzeba ich zachęcić i pokazać, że mamy dla nich czas. Są bardzo aktywni i chętni do pomocy, a to jest najważniejsze – dodaje ks. Rafał.

Najbliższe spotkanie młodzieży w dekanacie Pilzno odbędzie się 13 sierpnia w Przeczycy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama