Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowe otwarcie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż i rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II podpisali list intencyjny o współpracy medialnej.

Ideą podpisania listu intencyjnego Diecezji Tarnowskiej z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie jest sformalizowanie trwającej już współpracy na poziomie działań medialnych.

Jak przypomina ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJP II w Krakowie, w kontekście Światowych Dni Młodzieży Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII współpracował już z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży kurii diecezjalnej w Tarnowie, kształcąc młodych ludzi w zakresie obsługi medialnej ŚDM.

– Po Światowych Dniach Młodzieży zobaczyliśmy, że w ludziach młodych istnieje potencjał i chęć dzielenia się swoim talentem w dziele ewangelizacji i informacji kierowanych przede wszystkim do ich rówieśników – mówi ks. prof. M. Drożdż. – Sformalizowanie współpracy poprzez podpisanie listu daje możliwość tworzenia szczegółowych umów między różnymi instytucjami Diecezji Tarnowskiej, także na poziomie dekanatu czy parafii, a jednostkami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – dodaje.

W planach jest m.in. powstanie nagrań specjalistycznych audycji w zakresie duszpasterstwa rodzin czy uruchomienie portalu multimedialnego o charakterze ewangelizacyjnym tworzonego przez ludzi młodych.

– Sądzę, że współpraca ta zaowocuje, jak napisaliśmy w naszym liście intencyjnym wspólną troską o młode okolenie i nowe otwarcie się na ewangelizację, szczególnie w sieci i nowych mediach, co jest inicjatywą wartą poparcia, ponieważ duszpasterstwo i ewangelizacja musi uwzględniać również i ten wymiar komunikowania się – zauważa dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJP II w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama